Wpis

środa, 25 kwietnia 2012

Fenomén Igráček

Na wzgórzu Petřín znajuduje się słynna wieża widokowa. Bartka jakoś na jej szczyt nie ciągnie ale wczoraj byliśmy tam z innego powodu. Schodząc w dół wieży- a więc odwrotnie niż 99% turystów (poza tymi, których potrzeba zmusza do poszukiwania WC)-można trafić na niedawno otwartą Wystawę Zabawek Trochę Interaktywną oficjalnie zatytułowaną; Fenomén Igráček.

Wystawa nie jest żadną rewelacją ale ponieważ wstęp jest za darmo, na wzgórze Petřín i tak się warto wybrać z innych względów- na kilka słów zasługuje.

W szkalnych gablotach zebrano tu zabawki firmy Igráček. Zabawki jakoś mnie nie zachwyciły ale może nie poczułam po prostu powiewu tradycji i nostalgii, którą czują tu Czesi bo to cyt. "czeska firma, czeski wyrób, czeski pracownik".  Na małym dywaniku ze wzorem tak uwielbianym przez chłopców (ulice, skrzyżowania) udostępniono kilka zabawek, którymi Bartek (pod czujnym wzrokiem Pani Dozorującej) nawet się chętnie pobawił. Zabawkami w gablotach Bartek niespecjalnie się interesował- i dobrze, bo kiedy tylko się do nich  zbliżał Pani Dozorująca ostrzegała, żeby gablot nie dotykać (warto docenić, że robiła to w kilku językach- nawet, w tak często tu pomijanym, polskim:).

A co do interaktywności.. tak, była. Na kilku stoliczkach były wystawione małe eksponaty, dzięki którym dziecko mogło na przykład Bartka cytując "zrobić prąd korbką". Fajne było urządzenie z hologramem- Bartek ze zdziwieniem próbował dotknąć ludzika a jego paluszek wciąż trafiał w próźnię.

Były też magnesy, złudzenia optyczne, prosty dżwig do podnoszenia klocków... Ja fajnie się bawiłam przeglądając zwykłe zalaminowane kartki z różnymi trikami. Był  tam na przykład rysunek przedstawiający spiralę na wzorzystym tle. Kiedy palcem się wodziło po jej fragmencie okazywało się, że to nie spirala a niepołączone ze sobą okręgi. Palec dowodził, że to okręgi a oczy widziały ciągle spiralę. Ciekawe doświadczenie.

 

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
pinezka01
Czas publikacji:
środa, 25 kwietnia 2012 10:48

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • agodicer09 napisał(a) komentarz datowany na 2012/04/26 17:35:38:

    Ja chce do Pragi!:)

  • Gość pinezka napisał(a) z *.70.broadband9.iol.cz komentarz datowany na 2012/04/27 10:49:04:

    przylatuj, przyjeżdżaj:))

Dodaj komentarz

Tagi

Kanał informacyjny


Darmowe fotoblogi
free counters